به گزارش خبرگزاری صداوسیما خراسان شمالی رئیس سازمان امور عشایر کشور در سفر یکروزه به اسفراین به همراه جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی از سد خاکی در حال احداث منطقه میاندشت بازدید کرد.

کرمعلی قندالی از اختصاص ۵ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل این سد خاکی خبر داد و افزود: سد خاکی میاندشت اسفراین با بیش از ۸۰ درصد پیشرفت، با تخصیص بموقع اعتبارات، سال ۹۸ آبگیری خواهد شد.

وی گفت:  بارندگی های سیل آسای اخیر ، به ایل راه‌ها و زیرساخت‌های عشایری ، سیاه چادرها و وسایل زندگی عشایر، بیش از ۳۰۰میلیارد تومان خسارت وارد کرد که روزهای آینده در هیئت دولت مطرح خواهد شد و کار کمک رسانی به این قشر زحمتکش ادامه پیدا خواهد کرد.

قندالی افزود: علاوه بر کمک های دولت، آماده ایم که برای جبران خسارت ها، تسهیلات تا سقف ۵۰ میلیون تومان با سود چهار درصد در اختیار عشایر سیل زده قرار دهیم .

رجب زاده معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار نیز با اشاره به آغاز فرآیند بازسازی مناطق سیل زده در استان، از اتمام آن در سال آینده خبر داد.

قوامی رئیس فراکسیون عشایری مجلس شورای اسلامی از اختصاص ۲۰ هزار میلیارد تومان اعتبار از محل منابع صندوق توسعه ملی، برای بازسازی مناطق سیل زده کشور خبر داد.