سرطان را به خانه نبرید
نویسنده : علی نیا

«مسئول جمع آوری ظروف یک بار مصرف بی نام و نشان کیست؟ چرا تاکنون با وجود انتشار گزارش های متعدد در خصوص نبایدهای استفاده از ظروف پلاستیکی یک بار مصرف این ظروف جمع آوری نشده است و هم چنان در برخی از رستوران ها و مکان های دیگر هنگام صرف غذای داغ این ظروف را مشاهده می کنیم؟» این ها بخشی از گفته های «حریری» رئیس انجمن حمایت از بیماران سرطانی خراسان شمالی است که خواهان رسیدگی متولیان مربوطه به موضوع  ظروف یک بار مصرف است. یکی از شهروندان بجنوردی می گوید: برخی از رستوران هایی که غذای بیرون بر  دارند با بی توجهی کامل خورشت را که حرارت بالایی دارد، داخل ظروف پلاستیکی می ریزند که گاهی اوقات طعم غذا را تغییر می دهد. «نوری فر» می افزاید: گویا نظارت زیادی بر شیوه استفاده از ظروف یک بار مصرف پلاستیکی  وجود ندارد که به راحتی از آن ها استفاده می شود.

یکی دیگر از شهروندان با اشاره به استفاده رایج از لیوان های پلاستیکی یک بار مصرف برای چای داغ در اکثر مجالس می گوید: در فصل سرد سال در  مراسم مختلف از لیوان های پلاستیکی یک بار مصرف برای چای داغ  استفاده می کنند بدون آن که از مضرات آن آگاهی کافی داشته باشند.
«شاهپسندی» می افزاید: تا زمانی که اطلاع رسانی کاملی درباره  مصرف بی رویه ظروف پلاستیکی انجام نشود هم چنان شاهد خریداری مواد غذایی داغ با این ظروف خواهیم بود.
شهروندی دیگر بیان می کند: اطلاع رسانی درباره این که از کدام ظروف یک بار مصرف می توان در رستوران ها استفاده کرد و کدام گروه از این ظروف برای استفاده مناسب نیستند و مضرند باید به شکل دقیقی صورت گیرد. وی اضافه می کند: اکنون استفاده از ظروف یک بار مصرف با کیفیت های متفاوت به شدت رواج یافته  اما بایدها و نبایدهای استفاده از آن ها شفاف سازی نشده است.
در این باره، رئیس انجمن حمایت از بیماران سرطانی خراسان شمالی می گوید: در حال حاضر باید یکی از وظایف مسئولان مربوطه که نظارت لازم بر سفره های مردم دارند جمع آوری ظروف پلاستیکی یک بار مصرف  از رستوران ها و مراکزی که غذای آماده و بیرون بردارند، باشد.
«حریری» می افزاید: متولیان مربوطه باید استفاده از ظروف  پلاستیکی یک بار مصرف را در همه رستوران ها ممنوع کنند.
وی تصریح می کند: سازمان تبلیغات اسلامی هم باید به تمام تکایا و حسینیه ها گوشزد کند که برای مواد غذایی داغ از این ظروف استفاده نکنند.وی می گوید: متأسفانه بیماری سرطان  رو به رشد است و هزینه های سرسام آور این بیماری به زودی خراسان شمالی را با چالش های عدیده ای رو به رو خواهد کرد که یکی از آن ها می تواند آسیب های اجتماعی فراوان ناشی از سرطان در خانواده ها باشد و تقریبا این بیماری می تواند یکی از مهم ترین موانع توسعه خراسان شمالی باشد که باید چاره ای برای آن اندیشیده شود.
وی با اشاره به این که استفاده نکردن از ظروف پلاستیکی یک بار مصرف برای مایعات و غذاهای داغ یکی از راه های پیشگیری از سرطان است، ادامه می دهد: ظروف یک بارمصرف اغلب از جنس پلی اتیلن هستند و در برابر گرما مقاوم نیستند و بیشتر برای نوشیدنی سرد  مناسبند.
وی بیان می کند: ظروف پلاستیکی از هر نوعی که باشد دارای ترکیبات مضری است و بر اثر گرمای غذا و تماس با چربی و اسید، مواد تشکیل دهنده آن جدا  و وارد مواد غذایی می شود.وی ادامه می دهد: ماده پلی استایرن بر قلب، سیستم گوارشی و ریه تاثیر می گذارد و باعث انواع بیماری ها می شود و تجزیه پذیر نیست و با مصرف طولانی مدت از ظروف پلاستیکی بعضی از ترکیبات پرخطر مانند «مونومر» وارد غذا و به سرطان منجر می شود.«حریری» می گوید: ظروف پلاستیکی در صورت تماس با مایعات و مواد غذایی بالای ۴۰ درجه، ماده شیمیایی به نام «استایرن» از خود خارج می کند که موجب تلخی غذا می شود و بیش از ۷۷ نوع بیماری سرطان زا را به همراه دارد.
وی اضافه می کند: مسئولان برای سلامت جامعه تمهیداتی را بیندیشند و گامی برای کاهش مصرف ظروف پلاستیکی بردارند.
وی می افزاید: در بین ظروف یک بار مصرف آن هایی که پایه گیاهی دارند، بهتر هستند و اثرات زیست محیطی هم ندارند و زود با غذا ترکیب نمی شوند.
وی یادآور شد: ایران جزو کشورهای محدودی است که در خاورمیانه این ظروف را تهیه می کند.مدیر غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی هم در این باره می گوید: هشدارهای مربوط به ضرر استفاده از ظروف یک بار مصرف را به مسئولان تصمیم گیرنده می دهیم، این درحالی است که این گونه موارد برای اجرا شدن باید به کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان برود.
دکتر «براتی زاده» با اشاره به این که بسیاری از ظروف یک بار مصرف پلاستیکی بدون نام و نشان هستند، می افزاید: متأسفانه از ظروف پلاستیکی یک بار مصرف بیشتر برای چای و غذای داغ استفاده می شود که سرطان زاست.
وی با اشاره به این که  بارها در خصوص سرطان زا بودن ظروف پلاستیکی یک بار مصرف هشدار داده ایم، بیان می کند: با این وجود بارها در ماه های مختلف سال از جمله رمضان و محرم شاهد مصرف بی رویه این ظروف در شهر هستیم.
وی تاکید می کند: باید این ظروف توسط متولیان مربوطه جمع آوری شود که بخشی مربوط به فرهنگ سازی است که خود شهروندان از این ظروف استفاده نکنند و هم چنین رسانه ها باید درباره مضرات این ظروف اطلاع رسانی کنند.
وی بیان می کند: متأسفانه رستوران هایی که غذاهای بیرون بردارند هم از ظروف یک بار مصرف استفاده می کنند که این اقدام آنان غیر مجاز است و باید از ظروف دارای الیاف گیاهی استفاده کنند. وی اظهار می کند: در حال حاضر سرطان ها هر روز جان برخی مردم را می گیرند و با توجه به این که استفاده از ظروف یک بار مصرف پلاستیکی برای غذاهای داغ رواج یافته پیشگیری از آن همت مردم را می طلبد.
وی تصریح می کند: چنانچه فردی نسبت به عرضه و وجود ظروف پلاستیکی یک بار مصرف غیر استاندارد شکایتی داشته باشد قابل پی گیری است. وی تصریح می کند: اصناف هم می توانند بر فروش ظروف پلاستیکی در استان نظارت داشته باشند.