صف طولانی و ازدحام در ورودی کارخانه قند شیروان کامیون داران و چغندرکاران خراسان شمالی را کلافه کرده است، آنان حتی چند روز در نوبت خالی کردن محموله چغندرقند خود برای این واحد تولیدی هستند.

به گزارش عصر اترک، پیشتر خداوردی زاده مسئول روابط عمومی شرکت تولیدی قند شیروان نیز ضمن تایید ازدحام کامیون داران در نوبت تحویل چغندر قند به این کارخانه گفته بود: متاسفانه چغندر کاران در برداشت محصول خود بسیار عجله کرده اند که این امر باعث ازدحام برای تحویل محصول شده است.

امین رضا مرآتی فرماندار شیروان هم گرمای هوا، نبود بارندگی و نبود امکان دپوی چغندر در زمین های کارخانه را سبب طولانی شدن زمان تحویل چغندر و ایجاد صف های طولانی عنوان کرده بود.

این در حالی است که به گفته محمد جواد تشکری معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی امسال ۲ هزار و ۶۵۰ هکتار از کشتزارهای این استان زیر کشت چغندر قند بهاره رفته است و پیش بینی می شود از این میزان سطح ۹۰ هزار تن محصول برداشت شود.

 بیشترین سطح زیر کشت چغندر قند مربوط به شیروان، فاروج، اسفراین و مانه و سملقان است.

کارخانه قند شیروان یکی از قدیمی ترین واحدهای تبدیلی در خطه شمال شرق کشور است که ظرفیت اسمی تبدیل این واحد مصرف چهار هزار تن چغندر قند در شبانه روز است.

این کارخانه در ۱۵ کیلومتری جاده شیروان بجنورد قرار دارد.

 

  
منبع :» عصر اترک