لطفا دقت کنید این تارنما فروشنده هیچ کالا و خدماتی نیست؛ معرفی و یا تبلیغ رویدادهای علمی؛ کسب و کارها و... به معنای تائید آنها نیست در مورد صحت ادعاهای سایتهای معرفی شده و مجوز های آنها جویا شوید

برخورد جدی با دلالان معدن آلبلاغ اسفراین – حافظان محیط زیست خراسان شمالی

به تارنمای "حافظان محیط زیست خراسان شمالی" خوش آمدید.برای آشنایی بیشتر با تارنما اینجا کلیک کنید.

رویکرد تارنما به انتشار محتوای علمی محیط زیستی تغییر پیدا کرده است.

Banner

Press ESC to close

330 0

برخورد جدی با دلالان معدن آلبلاغ اسفراین

دکتر حیاتی معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری در جلسه پیگیری وضعیت معدن آلبلاغ اسفراین در جمع دهیاران و اعضای شورای اسلامی روستاهای منطقه میلانلو تاکید کرد: تا زمان تعیین تکلیف وضعیت معدن آلبلاغ اسفراین در صورت بهره برداری از معدن ؛ با اخلال گران ،دلالان و سوداگران برخورد جدی خواهد شد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا،دکتر حیاتی ادامه داد: مردم و مسئولین جدا از هم نبوده و مسئولین امروز از بطن خود مردم هستند که زمام امور را دستشان گرفته اند و در نظام جمهوری اسلامی ایران هیچ شکافی بین مردم و مسئولین نیست .

وی با اشاره به اتفاقات ناگوار در معدن آلبلاغ اسفراین اظهار داشت : اتفاقات اخیر دون شأن مردم منطقه بوده که این مسئله علاوه بر مخاطرات زیست محیطی ، باعث مخاطرات امنیتی ، جانی و مالی در منطقه نیز شده است .

معاون سیاسی استاندار خطاب به دهیاران و اعضای شورای اسلامی روستاهای منطقه میلانلو گفت: امروز شما را به این جلسه دعوت کرده ایم تا داشته هایمان را بررسی کنیم و تکالیفمان را در این جلسه مشخص کنیم که برای حل این مشکل چه باید کرد .

دکتر حیاتی با بیان این مطلب که شوراها نمایندگان مردم در روستاها هستند افزود: این شأنیت شوراها از قِبَل نظام جمهوری اسلامی ایران بوجود آمده است و شما بعنوان نماینده مردم در روستاها ، امور را رصد کنید ؛ شوراها حلقه واسط بین دولت و مردم هستند .

در همین راستا دکتر حیاتی ادامه داد: دهیاران نیز نمایندگان  دولت در روستاها هستند پس باید دهیار و شورا متفق القول به وضعیت موجود خاتمه دهند .

وی به دهیاران و اعضای شورای اسلامی روستاهای منطقه میلانلو تاکید کرد : وظیفه شماست آنچه که در این جلسه تصمیم گیری می شود را به مردم اطلاع دهید . اجازه ندهید از روز بعد کسی وارد منطقه شود در غیر این صورت برخورد جدی با متخلفین و اخلال گران صورت می گیرد . و اگر دیدید افرادی در منطقه اخلال می کنند به نیروی انتظامی اطلاع دهید .

دکتر حیاتی گفت: تا کنون هیچ گونه تصمیمی مبنی بر واگذاری معدن آلبلاغ به شرکتهای خصوصی نگرفته شده است و اگر قرار است تصمیمی گرفته شود اولویت در واگذاری معدن به مردم منطقه است . و قطعا تصمیمی گرفته نخواهد شد که حق و حقوقات مردم منطقه تضییع شود .

وی گفت: در همین راستا ممکن است کسانی اخاذی کنند ، لیست تهیه نمایند ؛ که اینها را قویاً تکذیب می کنیم . موضوع بهره برداری از معدن آلبلاغ اسفراین باید در سطح ملی و در شورای عالی محیط زیست کشور بررسی شود که دکتر شجاعی استاندار نیز در حال پیگیری موضوع است.

وی در پایان با تاکید مجدد به دهیاران و شوراها در جهت همکاری با نیروی انتظامی و اعضای شورای تامین شهرستان و اطلاع رسانی به مردم اظهار داشت: در صورت همکاری مردم و پالایش منطقه، افراد غیربومی و دلالان به سرعت شناسایی شده و راحت تر می توان با اخلال گران برخورد کرد .

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خراسان شمالی نیز با گلایه از اعضای شورای اسلامی و دهیاران منطقه میلانلو گفت: شما الگو و نمادی از مردم منطقه هستید و از اینکه نتوانستید مدیریت منطقه را داشته باشید باعث شد یک عده سودجو و اخلال گر وارد منطقه شده و امنیت آن به خطر بیافتند و سود آن نیز به سمت دلالان سوق داده شود .

مسلم محمد یاران ادامه داد: اعضای شورای تامین استان و شهرستان از برخورد قانونی و قاطع با اخلال گران ،عاجز نیستند بلکه ما اعتقاد داریم مردم ولی نعمتان ما هستند و لازم است با همراهی و همکاری لازم در چارچوب قوانین و مقررات به دیگران پاسخ دهند . برخورد ما قطعا بازدارنده است .

محمد یاران تصریح کرد: تا زمانی که وضعیت معدن تعیین تکلیف نشده است با خاطیان برخورد جدی خواهد شد و مردم نیز باید از مسئولین متولی تسریع در تعیین تکلیف وضعیت معدن را مطالبه کنند .

فرماندهی انتظامی استان در ادامه ضمن اشاره به نقش بی بدیل مردم در همه حوزه ها و در شکل گیری انقلاب اسلامی و حفظ و تداوم آن اظهار داشت : در نظام جمهوری اسلامی ایران یک سری قوانین مصوب شده است که آنها را نمایندگان مردم مصوب کرده اند و کسانی که در ایجاد  حکومت اسلامی نقش داشته اند نباید به خودشان اجازه بدهند که امری خلاف قانون انجام دهند .

سروان مظاهری با اشاره به حوادث اخیر در معدن آلبلاغ اسفراین تصریح کرد: حوادث اخیر براثر کوتاهی برخی از مسئولین متولی بوده است که باعث به خطر افتادن محیط زیست و بهداشت و امنیت مردم شده است که این موضوع باید برای مردم منطقه اطلاع رسانی شود .

وی با برشماری وظیفه نیروی انتظامی در برخورد با اخلال گران نظم و امنیت در جامعه گفت: در مقابل کسانی که می خواهند  در محیط ناامنی ایجاد کنند برخورد خواهیم کرد که این امر مستلزم همکاری و همراهی مردم با نیروی انتظامی است

سروان مظاهری از دهیاران و اعضای شورای اسلامی منطقه خواست : تا تعیین تکلیف وضعیت معدن آلبلاغ اسفراین افراد بومی منطقه وارد معدن نشده تا مراحل قانونی آن طی شود .

هادی مرادی

کارشناس ارشد آلودگی های محیط زیست

دیدگاهتان را بنویسید