بجنورد- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی گفت: در پی بارندگی های هفته جاری، ۲ میلیون و ۴۴۰ هزار متر مکعب سیلاب وارد سد شیرین دره در شهرستان مانه و سملقان شد.

به گزارش ایرنا و به نقل مدیریت روابط عمومی شرکت آب منطقه ای استان، مهندس سیدابراهیم علوی، حجم آب ذخیره شده در شرایط کنونی را ۳۳ میلیون متر مکعب، معادل ۵۳ درصد حجم مخزن این سد دانست و گفت: ذخیره موجود در مخزن این سد حدود هشت میلیون متر مکعب از حجم ذخیره شده در شرایط زمانی مشابه سال گذشته کمتر است.
او تصریح کرد: از ابتدای مهرماه جاری تاکنون سه میلیون و ۷۲۰ هزار متر مکعب آب وارد سد شیرین دره شده که ۷۴۰ هزار متر مکعب آن برای مصارف مختلف رها شده است.
علوی حجم کل گنجایش مخزن سد شیرین دره را در شرایط کنونی ۶۱ میلیون متر مکعب اعلام کرد و گفت: بر اساس برآوردها علاوه بر مصارف کشاورزی و صنعتی منطقه، سالانه حدود ۲۰میلیون متر مکعب از آب این سد برای مصارف شرب و بهداشت شهر بجنورد اختصاص دارد.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی با اشاره به وجود ۶ سد در دست بهره برداری در این استان گفت: در شرایط کنونی در مجموع کمتر از ۳۸ میلیون متر مکعب آب در سدهای استان وجود دارد که معادل ۱۷ درصد گنجایش مخازن این سدها است.
سد شیرین دره در ۶۵ کیلومتری شمال غربی شهرستان بجنورد بر روی رودخانه ای با همین نام از سر شاخه های اترک ساخته شد که سال ۱۳۸۴ به بهره برداری رسید.
۶۰۴۲

انتهای پیام /*