تاکید استاندار خراسان شمالی بر توسعه طرح‌های آبخیزداری در استان
استاندار استان خراسان شمالی روز شنبه در دیدار خلیل آقایی رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور بر اجرا و توسعه طرح‌های آبخیزداری و آبخوانداری در سطح استان تاکید کرد.
‌استاندار استان خراسان شمالی روز شنبه در دیدار خلیل آقایی رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور بر اجرا و توسعه طرح‌های آبخیزداری و آبخوانداری در سطح استان تاکید کرد.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل‌ها، محمد علی شجاعی گفت: با توجه به سیل‌خیز بودن استان و محدودیت منابع آب، چاره‌ای جز توسعه هر چه بیشتر طرح‌های آبخیزداری و آبخوان‌داری نداریم.
شجاعی همچنین افزود: با اعتبارات تخصیص یافته از صندوق توسعه ملی به طرح‌های آبخیزداری خراسان شمالی، برنامه‌ریزی‌های لازم در اسرع وقت برای انجام توسعه طرح‌های منابع‌طبیعی انجام می‌شود.

 

نمابنده دولت در خراسان شمالی در دیدار رییس سازمان جنگل‌ها به موضوع تداخلات اراضی مردم با منابع‌طبیعی اشاره کرد و گفت: این تداخلات که مشکلات و چالش‌هایی را موجب شده است، از سوی استانداری، بنیاد مسکن و منابع‌طبیعی پیگیری می‌شود تا برای همیشه این معضل مرتفع شود.
** تاکید رییس سازمان جنگل ها بر اجرای به موقع طرح های آبخیزداری
مهندس خلیل آقایی نیز در دیدار استاندار خراسان شمالی، به اهمیت موضوع آبخیزداری در کشور اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری، دولت و مجلس از سال ۹۷ توجه ویژه‌ای به موضوع آبخیزداری و آبخوانداری داشته‌اند و تخصیص اعتبارات صندوق توسعه ملی در سال ۹۷ و همچنین سال جاری نشان از اهمیت این موضوع دارد.
رییس سازمان جنگل‌ها با بیان اینکه از محل صندوق توسعه ملی ۳۶ میلیارد تومان به طرح‌های آبخیزداری استان خراسان شمالی اختصاص داده شده است، بر اجرای به موقع پروژه‌های آبخیزداری و منابع طبیعی در خراسان شمالی تاکید کرد و در ادامه خواستار توجه جدی استاندار و نمایندگان مجلس این استان نسبت به تامین اعتبارات استانی شد.
بر اساس این گزارش دکتر عزیزی نماینده مردم شیروان و دکتر قربانی نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی که استاندار خراسان شمالی را همراهی می‌کردند در سخنانی کوتاه بر حفظ و اهمیت منابع طبیعی حوزه استحفاظی خود تاکید کرده و خواستار توجه بیشتر سازمان جنگل‌ها به توسعه و اجرای طرح آبخیزداری و آبخوانداری در خراسان شمالی شدند.
در دیدار استاندار خراسان شمالی و رییس سازمان جنگل ها، حسن وحید مدیر کل منابع طبیعی استان نیز گزارشی از صندوق توسعه ملی و سیمای منابع طبیعی استان ارائه کرد.