معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان شمالی از تصویب طرح ضربتی اشتغال در سه روستای هدف گردشگری خراسان شمالی خبر داد.


به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از  بجنورد؛ محمد حسین علی نیا معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان شمالی در چهارمین نشست کارگروه میراث فرهنگی استان گفت: سه روستای اسفیدان بجنورد، رویین اسفراین و درکش مانه و سملقان به عنوان روستاهای هدف گردشگری دارای جاذبه های تاریخی و گردشگری فراوان و زمینه لازم برای ایجاد اشتغال را دارا هستند.
وی افزود: ایجاد زیر ساخت های گردشگری و امکانات اولیه برای مسافران و گردشگران مانند ایجاد فضای پارکینگ، راه اندازی اقامتگاه بوم گردی، اصلاح راه دسترسی، ساماندهی مسیر رودخانه ها و … در این ۳ روستا برای اجرای این طرح الزامی است و هم چنین برگزاری کارگاه های آموزشی توانمندسازی جوامع محلی نیز باید مورد توجه باشد.
علی نیا گفت: بنیاد مسکن اجرای طرح هادی و بهسازی این روستا را در اولویت قرار دهد و متناسب با شرایط منطقه از مصالح بومی برای اجرای طرح پیاده راه سازی بهره مند شود.
وی با بیان این که ما به دنبال تقویت مباحث مرتبط با گردشگری هستیم، تاکید داشت: فراهم سازی زیرساخت های ضرروی همچون راه ، آب، برق، امکانات بهداشتی و آموزشی در روستاهای هدف گردشگری از محل اعتبارات استانی امکان پذیر است اما برای توسعه گردشگری، جوامع محلی و بخش خصوصی نیز پای کار بیایند.
وی تصریح کرد: خراسان شمالی استانی محروم و غیر برخوردار نیست بلکه استانی ناشناخته است که باید از تمامی ظرفیت های موجود برای شناساندن آن در سطوح مختلف ملی و بین الملل بهره مند شویم.
علی نیا تصریح کرد: از زمان سفر مقام معظم رهبری موضوع گردشگری به عنوان دومین اولویت توسعه استان تبیین شد و بنابراین سعی داریم اعتبارات و میزان تخصیص آن در این حوزه حداکثری باشد.
وی اظهار کرد: رونق گردشگری موجب جذب مسافران و گردشگران خواهد شد و به دنبال آن تقویت وضعیت اقتصادی و معیشت مردم میسر خواهد شد.
انتهای پیام/آ

گردشگری ، دومین اولویت توسعه خراسان شمالی