بجنورد- مدیرعامل توزیع نیروی برق خراسان شمالی با اشاره به توزیع دو هزار دستگاه پنل خورشیدی به‌صورت رایگان بین عشایر استان طی دهه فجر امسال گفت: مناقصه خرید این پنل ها به‌زودی برگزار می‌شود.

علیرضا صبوری در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: شرکت برق مجری توزیع دو هزار پنل خورشیدی بین عشایر خراسان شمالی است که تاکنون پنج پکیج خورشیدی به‌صورت پایلوت به عشایر استان تحویل داده شده است.

صبوری بابیان اینکه طی دهه فجر امسال این طرح در خراسان شمالی اجرا می‌شود از انجام مناقصه خرید دو هزار پکیج سیار خورشیدی طی دو هفته آینده خبر داد.

وی بیان کرد: پس از احراز صلاحیت شرکت‌های توانمند در این زمینه، در یک بازه زمانی حداکثر دوماهه این پکیج‌ها تحویل داده می‌شود.

مدیرعامل توزیع نیروی برق خراسان شمالی افزود: پیش‌بینی اعتباری که برای این امر هزینه می‌شود، ۳۵ میلیارد ریال است.

صبوری تصریح کرد: بخشی از این میزان اعتبار از محل یارانه وزارت نیرو و در حمایت از عشایر استان تأمین و بخشی نیز به‌صورت استانی و از محل اعتبارات تملک دارایی و اداره کل امور عشایر تأمین می‌شود.

 وی گفت: کاربرد پنل‌های خورشیدی۴۰ واتی به همراه باتری ذخیره‌ساز انرژی، دارای دو شعله برای تأمین برق روشنایی، دستگاه‌های صوتی و تصویری و شارژ تلفن‌های همراه است که به‌صورت رایگان در اختیار عشایر قرار می‌گیرد.