استاندار خراسان شمالی مطرح کرد:

حل ممنوعیت‌های زیست‌محیطی در مسیر جاده بجنورد- جنگل گلستان

شناسهٔ خبر: ۴۱۷۸۴۸۸ –
بجنورد- استاندار خراسان شمالی گفت: جاده بجنورد-جنگل گلستان نیازمند احداث پارکینگ، توقفگاه و شانه به‌منظور کاهش بروز حوادث است که ازسوی سازمان محیط‌زیست اعلام آمادگی شده تاممنوعیت‌ها رفع شود.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا صالحی شامگاه چهارشنبه در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه خراسان شمالی اظهار کرد: طی روزهای گذشته دیدارهایی با وزیر راه و شهرسازی و برخی معاونان وزرا در تهران به‌منظور پیگیری مسائل و مشکلات استان انجام شد که نتایج خوبی به همراه داشت.

صالحی با اشاره به اینکه راه و محیط‌زیست ازجمله حوزه‌های مورد پیگیری بود، تصریح کرد: به‌منظور کاهش بروز حوادث در مسیر جاده بجنورد-جنگل گلستان نیازمند ایجاد پارکینگ، توقفگاه، شانه و غیره هستیم.

وی بابیان اینکه برای این منظور باید نقطه‌یابی و مکان‌یابی‌ها انجام شود تا بتوانیم مصوبه بگیریم، گفت: از سوی سازمان محیط‌زیست نیز اعلام آمادگی شده تا این امر انجام شود و توسط مدیریت محیط‌زیست دو استان خراسان شمالی و گلستان این مسئله را پیگیری می‌کنیم.

وی عنوان کرد: از نقد منصفانه رسانه‌ها که همراه با ارائه آمار صحیح باشد حمایت می‌کنیم اما نباید در خصوص اقدامات انجام‌شده جاده بجنورد-جنگل گلستان کیلویی و بدون استناد حرف زد.

مقام عالی دولت در خراسان شمالی تصریح کرد: طی مدت چهار سال ۴۰ کیلومتر از این مسیر چهاربانده شده درصورتی‌که از سال ۸۳ که این طرح این جاده مصوب شد تا سال ۹۲ فقط ۱۵ کیلومتر از این مسیر تبدیل به بزرگراه شد.

صالحی اظهار کرد: ۱۲ کیلومتر از جاده بجنورد-جنگل گلستان آماده بهره‌برداری است و هشت کیلومتر دیگر نیز اضافه می‌شود و اگر سرعت کار افزایش یابد تا ۴۰ کیلومتر نیز می‌توانیم تا پایان سال بهره‌برداری کنیم که فعلاً ۲۰ کیلومتر آن قطعی است.

وی گفت: ربیعی وزیر تعاون نیز از خریداری شدن سهام پترو فرهنگ خبر داده است و بنابراین رفع مسائل مربوط به طرح توسعه پتروشیمی نیز سرعت می‌یابد.

وی از هدف‌گذاری ایجاد ۹هزار و ۲۹۱ شغل در خراسان شمالی طی سال ۹۷ خبر داد و گفت: نرخ بیکاری استان هم‌اکنون ۹.۹ درصد است که تا سال ۱۴۰۰ این رقم باید به ۵ درصد برسد.

استاندار خراسان شمالی اظهار کرد: جهاد کشاورزی در سال جاری ۱۰۰ میلیارد تومان به عنوان اعتبارات شناور برای ۱۰ استان کشور در نظر گرفته است که ما نیز جزو این استان ها هستیم.

صالحی تاکید کرد: باید تلاش کنیم تا حداقل بتوانیم ۱۰ میلیارد تومان را در سطح استان جذب کنیم.

وی در خصوص بلاتکلیفی زلزله‌زدگان ناظرآباد بجنورد برای دریافت تسهیلات نیز گفت: این مسئله باید از سوی نهادهای امر سریع‌تر تعیین تکلیف شود.