به گزارش خبرنگار حوزه میراث و گردشگری گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با فرا رسیدن فصل تابستان، همه شما علاقه دارید به شهرها یا کشورهایی که تا کنون سفر نکرده اید، سفر کنید؛ اما از طرف دیگر مشکل مسیریابی را دارید و نمی دانید چگونه این مشکل را بر طرف کنید. ما برای شما در این مورد راهکاری را ارائه می دهیم که تمامی توریست ها و گردشگران جهان از این روش استفاده می کنند.
این روش، استفاده کردن از نقشه شهر می باشد. نقشه به معنی تصویری عمودی از یک مکان است. در نقشه شهر می توانید تمامی مسیرها و خیابان های شهر را پیدا کنید. آدرس تمامی مسیر ها به روشنی قابل مشاهده است. کاربرد نقشه در مسیر یابی از چندین سال پیش وجود دارد. قبل از طراحی نقشه شهرها مسافران به مشکلات جدی بر می خوردند. به طوری که دیگر اشتیاق و علاقه ای به سفر نداشتند و انگیزه خود به سفر را از دست می دادند. ما می خواهیم “نقشه بجنورد” را ارائه دهیم و چگونگی دانلود آن از اینترنت را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید تا بدانید که سفر به بجنورد بسیار راحت تر از تصور شماست؛

با ویژگی های شهری بجنورد آشنا شوید!

قبل از این که روش های دانلود نقشه بجنورد را مطالعه کنید، با شهر بجنورد آشنا شوید. بجنورد از شهرهای خراسان شمالی است و در مرکزیت آن قرار دارد. بجنورد شهر بسیار زیبایی است که بیشتر از مناطق کوهستانی و فلات ها تشکیل شده است. این شهر دارای زمستان های سرد و تابستان های نسبتا گرم است. در کل آب و هوای مطبوعی دارد و همین امر سبب جذب توریست و مسافر می شود. البته نا گفته نماند که این شهر دارای مکان های تاریخی و گردشگری نیز هست که عبارتند از : گردشگاه بابا امان، گردشگاه بش قارداش، عمارت مفخم، عمارت آیینه خانه مفخم، امامزاده سلطان سید عباس و …. اگر به شهر بجنورد مسافرت کنید یادتان نرود که برای عزیزان خود سوغاتی هایی را از این شهر ببرید. سوغات های این شهر عبارتند از آب نبات، خشکبار، هلو و سیب و لواشک، شکر پنیر، قره قروت و ….

دانلود نقشه بجنورد برای گوشی موبایل

برای گوشی های موبایل خود می توانید نرم افزار های زیادی دانلود کنید و نقشه بجنورد را در اختیار داشته باشید. یکی از این نرم افزار ها، mapfactor gps navigation maps است. این نرم افزار به صورت آفلاین است و علاوه بر نقشه بجنورد، نقشه تمامی شهر های کشور ایران را می توانید با آن به دست آورید. این نرم افزار اطلاعات زیادی از نقشه را در اختیار شما قرار می دهد و دارای امکانات زیادی است که می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. مسیر یابی صوتی را برای شما فراهم می کند.
 2. مسیر شهر را با جزئیات بیشتری در اختیار شما قرار می دهد.
 3. جاده ها و خیابان های مورد نظر خود را می توانید بر روی نقشه علامت گذاری کنید تا در مواقع دیگری که دوباره به آن آدرس نیاز داشتیند به راحتی پیدا کنید.
 4. محدودیت سرعت را در نقشه بجنورد می توانید مشاهده کنید وهمچنین دوربین های کنترل سرعت را برای شما به نمایش می گذارد.
 5. نقشه را می توانید به صورت دو بعدی یا سه بعدی مشاهده کنید.
 6. نقشه دارای حالت شب و روز است که می توان این گزینه را از مهم ترین ویژگی این نرم افزار دانست.
 7. برای خودرو یا اتوبوس و .. مسیر یابی می کند و به صورت جداگانه آن ها را نمایش می دهد.
 8. عبور و مرور را به صورت زنده به اجرا در می آورد.
 9. برای شخصی سازی کردن امکاناتی را در اختیار شما قرار می دهد.

یکی دیگر از نرم افزار هایی که برای گوشی موبایل های اندروید طراحی شده است نرم افزار maverick است. وقتی این نرم افزار را می خواهید دانلود کنید باید به اینترنت دسترسی داشته باشید اما بعد از نصب آن می توانید به صورت آفلاین و ازطریق جی پی اس گوشی موبایل خود از آن استفاده کنید و به نقشه بجنورد دسترسی داشته باشید. برای سیستم های جاوا نیز نرم افزار های زیادی طراحی شده اند که توسط آن ها می توانید نقشه بجنورد را پیدا کنید.
دانلود نقشه بجنورد با جزئیات برای موبایل و gps
 

نقشه آفلاین تمام شهرهای ایران + دانلود

دانلود نقشه بجنورد از طریق جی پی اس چگونه امکان پذیر است؟

جی پی اس نوعی موقعیت یاب جهانی است که آن را حداقل توسط ۲۴ ماهواره در اطراف کل زمین طراحی و پیاده سازی کرده اند. وقتی از جی پی اس برای رد یابی و موقعیت یابی استفاده می کنید، در واقع شما از امواج ارسالی توسط آن ها استفاده می کنید.

 • جی پی اس پس از این که موقعیت شما را به طور دقیق تشخیص داد و اختلاف این موقعیت در بازه های زمانی را دانست می تواند سرعت و زاویه حرکت را نیز تشخیص دهد.
 • در واقع نوعی مسیر یاب و موقعیت یاب قدرت مند است که می توانید توسط آن نقشه بجنورد و دیگر شهر های ایران را دانلود کنید و به صورت آنلاین در اختیار خود قرار دهید. البته از جی پی اس هایی که از نوع نظامی هستند، در اتومبیل های نظامی و لباس سربازان و … استفاده می کنند.
 • هم چنین جی پی اس می تواند زمان  باقی مانده برای رسیدن به مقصد را در شهر بجنورد با توجه به سرعت حرکت شما محاسبه کند و در اختیار شما قرار دهد. این امر در مسافرت ها بسیار کاربرد دارد.

دانلود نقشه بجنورد به صورت فایل پی دی اف چه مزیتی دارد؟

فایل پی دی اف نقشه بجنورد را به صورت آفلاین در اختیار شما قرار می دهد و بدون نیاز به اینترنت می توانید از آن استفاده کنید. نقشه بجنورد را اگر به این روش دانلود کنید در ابتدا باید به اینترنت دسترسی داشته باشید تا فایل را دانلود کنید سپس می توانید اینترنت خود را خاموش کنید.
با ویژگی های شهری بجنورد آشنا شدید و دانستید که نقشه بجنورد در پیدا کردن مسیر های داخلی این شهر کمک فراوانی می کند. بنابراین اگر روزی به آن جا سفر کنید حتما نقشه بجنورد را به روش های گفته شده دانلود کنید و به همراه خود داشته باشید. نقشه شما را از اتلاف وقت و هزینه اضافی در امان نگه می دارد.
 
انتهای پیام/
منبع