معاون مشترکین و درآمد شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی گفت : در ۸ ماهه سال جاری نسبت به سال گذشته تعویض کنتورهای خراب در استان رشد ۶۵ درصدی داشته است.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جواناز  بجنورد، محمدرضا شیردل معاون مشترکین و درآمد شرکت آب و فاضلاب استان گفت : از ابتدای سال جاری تاکنون ۴ هزار و ۳۴۸ فقره کنتور خراب در استان تعویض شده در حالیکه این رقم در مدت مشابه سال گذشته ۲ هزار و ۶۳۳ فقره کنتور بوده است.
وی افزود: از این تعداد ۲ هزار و ۲۲۴ فقره کنتور خراب در شهرستان بجنورد، ۶۴۰ فقره در شهرستان شیروان ، ۴۰۷ فقره در شهرستان اسفراین ، ۳۱۰ فقره درشهرستان جاجرم ، ۲۸۹ فقره در شهرستان مانه و سملقان، ۱۴۰ فقره درشهرستان فاروج ، ۲۵۸ فقره درشهرستان گرمه و ۶۰ فقره در شهرستان راز و جرگلان تعویض شده است.
شیردل اعتبار صرف شده برای تعویض کنتورهای خراب را ۴ میلیارد و ۷۸۳ میلیون ریال برشمرد و گفت: تعداد کنتور های خراب به صورت روزانه و با توجه به قرائت کنتور ها در حال افزایش است و تعویض کنتور ها نیز کاری دائمی و مستمر است و در حال حاضر تعداد کنتور های خراب آب مشترکین  ۳ هزار و ۸۱۱ کنتور است که با توجه به اعتبارات و برنامه ریزی های انجام شده تعویض خواهند شد .
گفتنی است: این خدمت موجب افزایش رضایتمندی مشترکان و شهروندان شده و برای تعویض این کنتورها بهایی از مشترک دریافت نمی شود.