مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی گفت: سیل به تاسیسات زیربنایی راه و ابنیه فنی این استان سه هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال خسارت وارد کرده است.

علی اصغر بدیعی مقدم روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بیشترین خسارات در شهرستان مانه و سملقان بوده که به بخش راه های اصلی و فرعی و روستایی وارد آمده است.
وی افزود: نیروهای راهداری از زمان ابتدای وقوع سیل به صورت ۲۴ ساعته وارد عمل شدند و نسبت به لایروبی، پاکسازی و ریزش برداری مسیرها به منظور عبور و مرور مردم اقدامات لازم انجام دادند.
بدیعی مقدم گفت: همچنین اینک در مسیر رودخانه هایی که هنوز سیل در آنها پرآب است شرایط لازم برای عبور مردم و خودروها توسط راهداری ایحاد شده است.
وی اظهار داشت: با این وجود با توجه به احتمال بارندگی مجدد در این هفته نیروها در آماده باش هستند.
معاون راهداری اداره کل حمل و نقل و راهداری خراسان شمالی نیز در این رابطه اظهار داشت: سیل به ۱۰۰ کیلومتر از راه های اصلی و فرعی استان بویژه در شهرستان مانه و سملقان خسارت زده که تا حد امکان ریزش و رانش و آب بردگی راه ها اصلاح شده است.
محمد مشتری افزود: همچنین هم اینک ۳۰ کیلومتر از راه های دسترسی و پل و ابنیه شهرستان مانه و سملقان و ۲۰ کیلومتر از راه های روستایی سایر شهرستان ها که دچار آب بردگی، رسوب برداری و رانش شده اند نیاز مبرم به بازسازی دارند.
وی گفت: هم اینک باید ۱۲ پل و ابنیه خاص در مسیر رودخانه های مانه و سملقان که امکان تردد مردم در آنها نیست ایجاد شود.
مشتری یادآور شد: نیروهای راهداری در سیل اخیر ۵۰۰ نفر را با دستگاه های راهداری از سیل عبور دادند و به ۱۰۵ مسافر گرفتار در برف و کولاک در مسیر روستای ناوه و گردنه بیو و اسدلی نیز امدادرسانی کردند.
وی گفت: همچنین به منظور کمک به سیل زدگان استان گلستان نیز یک دستگاه بیل مکانیکی و بلدوزر به این استان اعزام شد.
ط/ ۶۰۴۲

انتهای پیام /*