شکارچی حرفه ای و سابقه دار پارک ملی تندوره روانه زندان شد

http://n-khorasan.ir/wp-content/uploads/2017/10/%D9%BE%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%84%DB%8C-%D8%AA%D9%86%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87.jpg

رئیس پارک ملی تندوره از دستگیری یک شکارچی حرفه ای و سابقه دار در این منطقه خبرداد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی،حسین اصلاحی ادامه داد: از منزل این متخلف شکار و صید که به صورت غیر مجاز قوچ وحشی را شکار می کرد ،مقادیری گوشت متعلق به یک رأس گونه یاد شده کشف و ضبط شد.
وی ضمن اشاره به معرفی این متخلف سابقه دار به مراجع قضایی گفت: در بازرسی از منزل این متخلف، یک قبضه اسلحه گلوله زنی که فاقد مجوز حمل بوده نیز کشف و ضبط شد .
وی همچنین گفت: این متخلف یکی از شکارچیان بنام منطقه بوده که علی رغم محکومیت در مراجع قضایی مجدداً اقدام به شکار غیر مجاز کرده است .

اصلاحی تصریح کرد:طبق بند “ج” ماده ۱۰ و بند “ب” ماده ۱۳ قانون شکار acheter du cialis en ligne و صید و مواد ۶۷۹ و ۶۸۰ قانون مجازات اسلامی ،متخلف به مراجع قضایی معرفی و طبق دستور مقام قضایی بازداشت و روانه زندان شد.

رئیس پارک ملی تندوره همچنین ادامه داد : طبق مصوبه شماره ۳۸۰ شورایعالی حفاظت محیط زیست در خصوص بهای جانوران وحشی، میزان رر و زیان وارده به محیط زیست از بابت کار و صید هر راس قوچ و میش ، مبلغ یکصد میلیون ریال تعیین گردیده است که متهم می بایست جریمه یاد شده را به حساب خزانه واریز کند.

وی درپایان خاطر نشان ساخت :مامورین  یگان و پرسنل اداره حفاظت محیط زیست شهرستان درگز به صورت شبانه روز اقدام به گشت و کنترل مناطق کرده و با متخلفین شکار و صید بدون اغماض برخورد خواهند کرد.

منبع :» شبکه اطلاع رسانی محیط زیست خراسان رضوی