صادرات دام زنده عشایر از استان های خراسان شمالی و گلستان به کشورهای حاشیه خلیج فارس در دستور کار قرار گرفت.
رئیس سازمان برنامه و بودجه خراسان شمالی با بیان این مطلب به خبرنگار ما افزود: برای رفع مشکل عشایر، جلسه ای چهارجانبه با استان های گلستان، سمنان و خراسان رضوی داشتیم که در این جلسه توافق هایی حاصل شد.
 «پورعیسی» اضافه کرد: برای کمک به عشایر به همراه تیمی از مدیران عشایر استان و سازمان برنامه و بودجه بازدیدی از مراوه تپه داشتیم و در این بازدید که متولیان استان گلستان هم حضور داشتند،  قرار شد در زمینه آبرسانی، دام پزشکی، سلامت عشایر، جاده، ایمنی، چادر، اسکان و مباحث مربوط به تخریب اراضی کارهایی انجام شود.
وی خاطرنشان کرد: در این بازدید بنا شد چشمه های این منطقه و همچنین مناطق قشلاقی خراسان شمالی که آبشخور حیوانات و نیروی انسانی است، ترمیم شود.
 به گفته وی برای رفع مشکل عشایر، توافق چهارجانبه ای بین استان های خراسان شمالی، رضوی، گلستان و سمنان انجام و پیشنهاد داده شد اگر بتوانیم گوسفند زنده را پروازی از استان خودمان یا از گلستان به کشورهای  حاشیه خلیج فارس صادر و بازاریابی  می کنیم که در دستور کار هم قرار گرفت.
وی کشتارگاه های ویژه عشایر، افزایش بهره وری و کاهش دام و استفاده از نژادهای بهتر را ماحصل جلسه و توافق چهارجانبه دانست و گفت: برای حفظ مراتع استان بهتر است تعداد دام ها را کم اما بهره وری را با برنامه ریزی های بهتر و دقیق تر افزایش دهیم.