سید محسن موسوی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: بر اساس مصوبه شورای هماهنگی ترافیک و نیز موافقت شورای اسلامی شهر بجنورد، محدوده چهارراه مخابرات تا میدان شهید بهشتی مرکز خراسان شمالی طرح پیاده راه اجرایی خواهد شد.

موسوی تصریح کرد: این مسیر به مناسبت روز جهانی بدون خودرو در تاریخ ۳۱ شهریورماه جاری به‌صورت آزمایشی پیاده راه خواهد بود.

وی عنوان کرد: مسیر چهارراه مخابرات تا میدان شهید در طرح جامع ترافیک شهر بجنورد، پیاده راه لحاظ شده است که تحقق این مهم در دستور کار کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای اسلامی دوره پنجم شهر قرار دارد.

وی با تأکید بر ایجاد فضاهای فعال وزنده برای جوانان و کودکان در مبلمان شهری، گفت: اهداف قابلیت پیاده‌روی در شهر با اهداف پایداری زیست‌محیطی منطبق است.

رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر بجنورد عنوان کرد: به هر میزان که فضا و امکانات پیاده‌روی در مبلمان شهری افزایش یابد، بهره‌گیری از ارزش‌های فرهنگی و اجتماعی آن نیز افزایش می‌یابد.

موسوی بابیان اینکه امروزه چهره واقعی شهر، پشت چهره ماشینی پنهان و مخدوش شده است، افزود: پیاده راه‌ها بخش مستقلی از فضاهای شهری نبوده و در جهت حفظ محیط‌زیست و زیبایی‌های بصری شهر باید موردتوجه قرار گیرند.

مهر