ورود بخش خصوصی به پروژه انتقال آب در خراسان شمالی

بجنورد- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی با اشاره به ورود سرمایه گذار به اجرای پروژه های آب در استان گفت: یک پروژه بزرگ در بخش آب به روش بی. او تی توسط سرمایه گذار اجرایی می شود.

غلامحسین ساقی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این سرمایه گذار برای انتقال آب از قره میدان به شهر آشخانه وارد عرصه شده است و پیش بینی می شود با اجرای این طرح، امکان انتقال آب به شهرهای، قاضی، شهر آوا و پیش قلعه نیز فراهم شود.
وی با بیان انیکه سرمایه گذار این طرح را به روش بی. او. تی یا روش خرید تضمینی اجرا می کند افزود: با اجرایی شدن این طرح، شهروندان در سه شهر مزبور از منابع پایدار آب بهره مند می شود.
ساقی گفت: برای اجرای این طرح سه حلقه چاه حفر شده است و یک حلقه چاه دیگر نیز حفر و تجهیز می شود و سرمایه گذار برای انتقال آب به شهرهای مزبور، ۳۰ کیلومتر شبکه ایجاد می کند.
به گفته مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی، میزان سرمایه گذاری این طرح ۲۰۰ میلیارد ریال پیش بینی شده است و قرار است این پروژه در سال ۹۷ عملیاتی شود.
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی در بخش دیگر سخنان خود از پیگیری برای تامین سه هزار میلیارد ریال اعتبار از بخش خصوصی برای اجرای توسعه شبکه جمع آوری، تاسیسات تصفیه خانه و ایجاد ایستگاه های پمپاژ فاضلاب خبر داد.
وی افزود: این طرح ها قرار است در شهرهای شیروان، بجنورد و آشخانه اجرایی شود و در صورت تخصیص این اعتبار یک انقلاب و جهش بزرگ در این سه شهر ایجاد می شود.
ساقی گفت: اجرای طرح های فاضلاب به منظور حفاظت از سفره های آب زیر زمینی و جلوگیری از آلوده شدن این منابع انجام می شود و
استفاده از پساب فاضلاب به عنوان ظرفیت آبی جدید و ارتقای سطح بهداشت عمومی شهروندان از دیگر اهداف اجرای طرح های فاضلاب است.

منبع :» ایرنا خراسان شمالی