شیروان- ایرنا- مدیر کل هواشناسی خراسان شمالی گفت: نخستین ایستگاه تحقیقات هواشناسی کشاورزی شمال شرق کشور در شیروان ساخته می شود.

به گزارش ایرنا مجتبی جلالی چهارشنبه در نشست پدافند غیرعامل در شیروان در کشور ۳۶ ایستگاه تحقیقات هواشناسی کشاورزی داریم اظهار کرد: در این استان اصلا ایستگاه تحقیقات هواشناسی کشاورزی نداریم که مکان یابی آن در شیروان انجام شده است.
وی با بیان اینکه خراسان شمالی یکی از استان های مهم از لحاظ آب و هوایی است گفت: هم اکنون به ۱۰ هزار کشاورز این استان سامانه پیامک در خصوص هشدارهای سرمازدگی داده می شود.
جلالی با بیان اینکه باید نحوه اطلاع رسانی را به روز کنیم و خطرات و مخاطرات را پیشگیری کنیم افزود: آرمان هواشناسی حفاظت از جان و مال مردم است.
مدیر کل هواشناسی خراسان شمالی گفت: در پدافند غیرعامل باید به مسیری برویم که برای ساختارها و زیربناهایی که داریم تهدیدات آن شناسایی شود.
فرماندار شیروان گفت: دستگاه های دولتی پرچم دار فرهنگ سازی در بخش پدافند غیرعامل هستند.
امین رضا مرآتی با بیان اینکه در پدافند غیرعامل باید از مشکلات پیشگیری کرد و از سرمایه ها حفاظت و حراست کرد افزود: آنچه مهم و ضروری است مشارکت همه مردم و دستگاه ها براساس شرایط روز است.
وی گفت: با توجه به سیل های مخرب و زلزله ویرانگر سال ۱۳۰۸ که شیروان را دگرگون کرد باید همیشه آمادگی لازم را داشته باشیم.
مرآتی افزود: شهرداری می تواند محور پدافند غیرعامل برای شهرسازی باشد و انجام وظایف خود را با پیوست پدافند غیرعامل با دستگاه های دیگر دنبال کند.
شهرستان شیروان با ۱۵۷ هزار نفر جمعیت به عنوان دومین شهرستان پرجمعیت خراسان شمالی در ۶۰ کیلومتری شرق بجنورد قرار دارد.