بجنورد-ایرنا- مدیر مخابرات منطقه خراسان شمالی با بیان اینکه قبوض کاغذی تلفن ثابت در استان از ابتدای مهر ماه امسال حذف می شود گفت: این طرح در راستای تسهیل امور برای شهروندان و همچنین به منظور حفاظت از مولفه های زیست محیطی اجرا می شود.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی، علیرضا هاشمی اظهار کرد: طرح جایگزینی صورتحساب الکترونیکی به جای قبض کاغذی تلفن ثابت از جمله برنامه های در دست اجرا شرکت مخابرات ایران است که در این برنامه تا پایان سال جاری، چاپ قبوض تلفن ثابت متوقف خواهد شد.
هاشمی خاطر نشان کرد: از ابتدای امسال تاکنون این طرح در برخی از استان ها به اجرا درآمده و قبوض تلفن ثابت مشترکان خراسان شمالی نیز از ابتدای مهر ماه به صورت الکترونیکی و از طریق ارسال پیامک (SMS) و پیام صوتی به صورت ماهیانه به اطلاع مشترکان خواهد رسید.
وی با اشاره به اجرایی شدن طرح مزبور از مهر ماه سال جاری اظهار کرد: مشترکان تلفن ثابت برای اطلاع از مبلغ و میزان کارکرد تلفن خود حداکثر تا پایان شهریور ماه می توانند از دستگاه گوشی تلفن همراه خود، شماره تلفن ثابت هشت رقمی خود را همراه با کد یا بدون کد استان به شماره ۶۰۰۲۰۱۸۰۵۸ پیامک (SMS) نموده تا از این پس صورتحساب تلفن ثابت را بر روی گوشی همراه خود دریافت کنند.
مدیر مخابرات منطقه خراسان شمالی افزود: با حذف قبوض چاپی تلفن ثابت، علاوه بر این، روش‌های جدیدی از جمله سرویس دایرکت دبیت (یا پرداخت صورت‌حساب توسط بانک از طرف مشترک) نیز ارائه خواهد شد.
هاشمی همچنین از وجود مشوق هایی برای کسانی که قبض خود را بدون صورتحساب و به صورت مستقیم پرداخت می کنند خبر داد و گفت: کسانی که در بانک حساب دارند می توانند با بانک قرارداد بسته تا بدون دریافت صورتحساب قبض، بانکشان آن را به صورت مستقیم پرداخت کند. برای این کار مشوق هایی نیز از طرف مخابرات و بانک برای مشتریان در نظر گرفته شده تا انگیزه یافته و دیگر نیازمند قبض تلفن نباشند.
وی از مشترکان تلفن ثابت در استان خواست تا ضمن همراهی این مجموعه در راستای حفاظت از محیط زیست ،در صورت وجود هرگونه انتقاد و پیشنهاد با سامانه ۲۰۲۱ و یا شماره ۳۲۳۲۲۰۲۰ واحد روابط عمومی مخابرات استان تماس حاصل کنند.

منبع :»»» ایرنا