آشخانه- ایرنا- رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مانه وسملقان گفت: ۱۰۰هکتار علوفه مرتعی با مشارکت جامعه محلی در این شهرستان خراسان شمالی انجام شد.
[کشت ۱۰۰هکتار گیاهان علوفه مرتعی در مانه و سملقان] فلاحی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: بذرهای مرتعی در روستای ارناوه به عنوان پایلوت پروژه بین المللی مناریدکشت شده است.
وی بیان کرد: با پیگیری های پروژه بین المللی منارید کارگاه آموزشی خیاطی در راستای اهداف پروژه بین المللی منارید- آموزش و توانمندسازی جوامع محلی با مشارکت پروژه منارید (با تهیه وسیله ایاب و ذهاب)، سازمان فنی و حرفه ای شهرستان با تامین مربی آموزشی و ابزار آلات لازم از جمله چرخ خیاطی، اتو …و جوامع محلی (با در نظر گرفتن مکان مناسب آموزشی) راه اندازی شد. (روستای بربر قلعه- پایلوت پروژه منارید و مدیریت جامع نیز برگزار شد.
وی همچنین از برگزاری جلسه اول ظرفیت سازی در روستای یالانچی نیز خبر داد و گفت: امیدواریم با همکاری مردم برنامه های جامعه و کاملی را در بخش اشتغال ایجاد کنیم.
طرح بین المللی منارید(MENARID) در چارچوب برنامه توسعه پایدار و یکپارچه کشورهای خاورمیانه و شمال آفریقا، در هفت کشور اردن، الجزایر، ایران، تونس، مراکش، مصر و یمن اجرا می شود.
شهرستان ۱۱۰هزار نفری مانه وسملقان در ۴۵کیلومتری غرب بجنورد واقع شده است.