بجنورد- ایرنا- فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی گفت: ۲ نفر متخلف به جرم تخریب اراضی ملی در فاروج از توابع این استان شمال شرق کشور دستگیر شدند.

سرهنگ موسی الرضا حیاتی پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: در پی گشت زنی های نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی فاروج، مامورین با متخلفینی که با بیل مکانیکی در حال تخریب طبیعت بودند برخورد می کنند.
وی گفت: طبق برسی های به عمل آمده این زمین متعلق به اراضی ملی بوده است که با همکاری مرجع قضایی و عوامل انتظامی یک دستگاه بیل مکانیکی توقیف و پرونده قضایی تشکیل شد که جهت سیر مراحل قانونی در حال پی گیری است.
حیاتی افزود: در صورت هرگونه مشاهده این گونه تخلفات با متخلفین تصمیم جدی و برخورد قاطع صورت می گیرد.
فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی گفت: از تمامی مرتع داران، بهره برداران، دامداران و اهالی طبیعت دوست انتظار می رود در صورت مشاهده هرگونه تخریب اراضی ملی موضوع را به شماره تماس ۱۵۰۴ امداد و جنگل یگان حفاظت منابع طبیعی استان به صورت شبانه روزی اطلاع دهند تا اقدامات لازم در این زمینه صورت گیرد.
گستره حوزه منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی ۲ میلیون و ۳۳ هزار و ۳۶ هکتار است که از این وسعت یک میلیون و ۴۰۰ هزار هکتار مرتع، بیش از ۱۸۳ هزار هکتار بیابان و ۴۳۴ هزار و ۵۵۰ هکتار جنگل است.