دادستان عمومی و انقلاب بجنورد از دستگیری شکارچی پلنگ در شهرستان بجنورد خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد به نقل از روابط عمومی دادگستری کل خراسان شمالی، مسلم محمدیاران اظهار کرد: فردی که در مراتع روستاهای حصار حسینی و کتلی بجنورد اقدام به شکار غیرمجاز یک قلاده پلنگ کرده بود، در مسیر بازگشت توسط مأمورین دستگیر و تحویل مقامات قضایی شد.

دادستان عمومی و انقلاب بجنورد خاطرنشان کرد: در پی بازرسی مأموران محیط‌زیست شهرستان بجنورد از یک دستگاه موتورسیکلت در روستای حصارحسینی پوست یک قلاده پلنگ نابالغ  از راکب موتورسیکلت کشف و متهم، دستگیر شد.

وی افزود: هرچند متهم در بازجویی‌های اولیه شکار پلنگ را انکار و اعلام کرده بود  که لاشه آن را  درنتیجه شکار سگ‌های گله پیداکرده است، اما با بررسی‌های به عمل آمده از پوست پلنگ و وجود سوراخ‌های گلوله روی آن (چهار حفره)، شکار این حیوان با اسلحه شکاری ساچمه زنی و نمک اندود کردن پوست پلنگ توسط متهم محرز شد و در ادامه متهم به آتش زدن باقی‌مانده لاشه پلنگ و مخفی کردن استخوان‌هایش اعتراف کرد.

این مقام قضایی بیان کرد: با توجه به اقاریر متهم، دادیار  شعبه هشتم  دادسرای عمومی و انقلاب  بجنورد برای وی قرار جلب به دادرسی  صادر کرده و پرونده متشکله نیز  با  صدور کیفرخواست هم‌اکنون معد ارسال  به دادگاه‌های کیفری ۲ است.

انتهای پیام/خبرگزاری فارس