سرهنگ موسی الرضا حیاتی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در سال گذشته ۲۸۹ هکتار عرصه طبیعی استان طعمه حریق شده بود که امسال با همکاری جوامع محلی و مسئولان سطح آتش سوزی ها کاهش یافته است.
وی با اشاره به کاهش رفع تصرف ۹۰ هکتار از زمین های ملی استان در ۹ ماهه امسال گفت: این رقم در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۵۱ درصد کاهش یافته است.
فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی تصریح کرد: سال گذشته در همین مدت ۱۸۵ هکتار زمین ملی رفع تصرف شده بود.
وی با اشاره به کاهش ۲۱ درصدی در شمار پرونده های تشکیل شده در این یگان افزود: در ۹ ماهه امسال ۵۷۰ فقره پرونده قضایی در زمینه تخلف های منابع طبیعی تشکیل شده است که این رقم در سال گذشته ۷۳۰ فقره بوده است.
فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی اظهار داشت: شخم و شیار در عرصه های طبیعی، بیشترین عنوان تخلف ها را به خود اختصاص داده است که بیشتر در شهرستان های بجنورد، مانه و سملقان و راز و جرگلان بوده است.
گستره حوزه منابع طبیعی و آبخیزداری این استان ۲ میلیون و ۳۳ هزار و ۳۶ هکتار است که از این وسعت یک ‌میلیون و ۴۰۰ هزار هکتار مرتع، بیش از ۱۸۳ هزار هکتار بیابان و ۴۳۴ هزار و ۵۵۰ هکتار جنگل است.
http://www.irna.ir/nkhorasan/fa/News/83155060