400 تن نهاده دامی بین عشایر شیروان توزیع شد

رییس اداره امور عشایری شیروان گفت: 400 تن نهاده دامی شامل جو و کنسانتره برای عشایر این شهرستان خریداری و بتازگی بین آنان توزیع شد.

علی ابراهیمی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به خرید و توزیع مرحله اول این نهاده ها اظهار داشت: باید در مجموع کل برای عشایر این شهرستان یکهزار تن نهاده خریداری شود که هم اکنون 400 تن آن تامین شد.
وی گفت: تامین نهاده های دامی کنسانتره با هدف تغذیه علمی دام و جو با هدف جبران کمبود و تنظیم قیمت آن در بازار صورت گرفت که پی گیری های لازم برای برطرف کردن کمبود نهاده های دامی انجام شده و تمهیدات لازم برای کمبود جو صورت گرفته است.
ابراهیمی خرید هر کیلوگرم از محصول جو برای عشایر شهرستان را 13 هزار و 700 ریال عنوان کرد و افزود: این در شرایطی است که در بازار قیمت آن 19 هزار ریال است.
به گفته رییس اداره امور عشایری شیروان، طی 6 ماهه نخست سال جاری یکهزار و 250 تن انواع نهاده های دامی شامل جو، تفاله و کنسانتره برای 350 هزار راس دام عشایر این شهرستان توزیع شد.
عشایر شهرستان شیروان شامل 15 هزار نفر جمعیت با 2 هزار و 800 خانوار در قالب 9 طایفه 350 هزار راس دام سبک در اختیار دارند.
شهرستان شیروان با 157 هزار نفر جمعیت به عنوان دومین شهرستان پرجمعیت خراسان شمالی در 60 کیلومتری شرق بجنورد قرار دارد.
7186/ 6042

انتهای پیام /* ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *