رییس اداره امور عشایری شیروان گفت: ۴۰۰ تن نهاده دامی شامل جو و کنسانتره برای عشایر این شهرستان خریداری و بتازگی بین آنان توزیع شد.

علی ابراهیمی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به خرید و توزیع مرحله اول این نهاده ها اظهار داشت: باید در مجموع کل برای عشایر این شهرستان یکهزار تن نهاده خریداری شود که هم اکنون ۴۰۰ تن آن تامین شد.
وی گفت: تامین نهاده های دامی کنسانتره با هدف تغذیه علمی دام و جو با هدف جبران کمبود و تنظیم قیمت آن در بازار صورت گرفت که پی گیری های لازم برای برطرف کردن کمبود نهاده های دامی انجام شده و تمهیدات لازم برای کمبود جو صورت گرفته است.
ابراهیمی خرید هر کیلوگرم از محصول جو برای عشایر شهرستان را ۱۳ هزار و ۷۰۰ ریال عنوان کرد و افزود: این در شرایطی است که در بازار قیمت آن ۱۹ هزار ریال است.
به گفته رییس اداره امور عشایری شیروان، طی ۶ ماهه نخست سال جاری یکهزار و ۲۵۰ تن انواع نهاده های دامی شامل جو، تفاله و کنسانتره برای ۳۵۰ هزار راس دام عشایر این شهرستان توزیع شد.
عشایر شهرستان شیروان شامل ۱۵ هزار نفر جمعیت با ۲ هزار و ۸۰۰ خانوار در قالب ۹ طایفه ۳۵۰ هزار راس دام سبک در اختیار دارند.
شهرستان شیروان با ۱۵۷ هزار نفر جمعیت به عنوان دومین شهرستان پرجمعیت خراسان شمالی در ۶۰ کیلومتری شرق بجنورد قرار دارد.
۷۱۸۶/ ۶۰۴۲

انتهای پیام /* ایرنا