65 فقره مجوز زیست محیطی ساخت واحدهای صنعتی در شیروان صادر شد

بجنورد- ایرنا- رییس اداره حفاظت از محیط زیست شیروان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 65 فقره مجوز احداث واحدهای صنعتی، تولیدی، خدماتی و کشاورزی در این شهرستان خراسان شمالی صادر شد.

حمید فخرانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: همچنین در این مدت 9 اخطاریه زیست محیطی به صنایع شیروان داده شده است.
وی با اشاره به پایش صنایع شیروان به صورت ماهانه گفت: این پایش به منظور جلوگیری از آلودگی زیست محیطی صورت می گیرد که در صورت آلودگی به آنان اخطار داده می شود و چنانچه برای رفع آلایندگی اقدام نکنند طبق قانون به مراجع قضایی اعلام می شوند.
فخرانی با بیان اینکه امسال مخالفت با احداث واحدهای صنعتی در شیروان 2 مورد بوده است افزود: صنایع این شهرستان به روز نیستند و تصفیه پساب را جدی نمی گیرند که این خود باعث می شود به مراجع قضایی معرفی شوند.
رییس اداره حفاظت از محیط زیست شیروان گفت: به مدیران صنایع، توصیه می شود برای به روز کردن نظام تصفیه پساب اقدام کنند و نگاه دلسوزانه تر به شهرستان داشته باشند.
وی گفت: آلودگی در شیروان بالا است و باعث می شود منابع آب های زیرزمینی آلوده شود و از سویی اراضی کشاورزی از بین رود و باعث تولید حشرات موذی و تهدید علیه بهداشت عمومی شهروندان شود.
شهرستان شیروان با 157 هزار نفر جمعیت به عنوان دومین شهرستان پرجمعیت خراسان شمالی در 60 کیلومتری شرق بجنورد قرار دارد که 108 واحد صنعتی با جواز تاسیس دارد.
7186/ 6042

انتهای پیام /*

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *