درصد آب آشامیدنی شهر شیروان از آب سد بارزو تامین می شود

مهندس سید ابراهیم حسینی مدیر امور آب و فاضلاب شیروان با اعلام خبر فوق گفت : با عنایت و رحمت پروردگار در سال آبی سال گذشته حدود ۲۰ میلیون متر مکعب آب در پشت سد بارزوی شیروان ذخیره شده که این مقدار آب باعث شد از ۱۵ خرداد ماه سال جاری مجددا آب تصفیه شده سد بارزو در شبکه توزیع آب شهر شیروان جریان یابد .

مهندس حسینی افزود در حال حاضر ۷۵ درصد آب شرب شهر شیروان از آب سد تامین می گردد و در سالهای گذشته بعلت نبود آب کافی در پشت سد ،  از طریق چاههای داخل شهر تامین آب شرب شهر انجام می شد  .

38

حسینی همچنین گفت : با وارد مدار شدن آب تصفیه شده سد بارزو به شبکه توزیع آب شهر شیروان شاهد افزایش کمی و کیفی آب شرب این شهر هستیم .

وی خاطر نشان ساخت : در جهت تامین آب در مواقع ضروری از محل اعتبارات تملک دارایی در سال ۹۳ چهار حلقه چاه جدید نیز در شر شیروان حفر گردیده که یک حلقه از این چاهها تجهیز و  در حال بهره برداری است و دو حلقه چاه دیگر با ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی شامل ( عملیات حفاری ، اجرای خط انتقال و برق رسانی ) در حال تجهیز است و یک حلقه چاه معروف به گرزو با پیشرفت فیزیکی ۷۵ درصدی در حال آزمایش پمپاژ می باشد .

منبع :»»  آب و فاضلاب شیروان