زارشی از گلایه ها و پاسخ مسئولان
قصه آب بجنورد!
نویسنده : اکرم اسعدی

این روزها گلایه ‌هایی از سوی مردم درباره  کیفیت پایین آب بجنورد مطرح می‌شود که این پایین بودن کیفیت به زعم مردم، داد آن ‌ها را درآورده است.
هرچند مسئولان مرتبط اطمینان داده ‌اند که آب به لحاظ بهداشتی مشکلی ندارد ولی مردم از این که به گفته خودشان آب بجنورد طعم و بوی ماهی می‌دهد، ناراضی و خواهان برطرف شدن این مشکل هستند.
یکی از شهروندان می‌گوید: هر چند وقت یک مرتبه با آب بجنورد مشکل داریم؛ یک مرتبه رنگ آب تغییر می‌کند و تیره می‌شود، در مقطعی آب پر از املاح است و حالا هم بو و مزه ماهی می‌دهد.
وی می‌افزاید: هر دفعه هم که سعی می‌کنیم موضوع را از طریق دستگاه‌ های متولی پیگیری کنیم، به بهانه‌ هایی تلاش در توجیه موضوع دارند و مثلاً جاری شدن سیل را دلیل تغییر رنگ و تیره شدن آب اعلام می‌کنند و حالا هم می‌گویند تغییر فصل موجب تغییر طعم و بوی آب شده است.
وی اظهارمی‌کند: تنظیم کیفیت و طعم و بوی آب، حداقل کاری است که از متولیان انتظار می‌رود.
شهروندی دیگر بیان می‌کند: آب بجنورد در روزهای اخیر به شدت بوی ماهی می‌دهد و با وجود این که قرار بود با تأمین آب از سد شیرین‌دره مشکل آب بجنورد برطرف شود، ولی گویا مشکل اصلی خود سد است.
«نوراللهی» می‌گوید: چند وقت قبل به سد شیرین ‌دره رفتم. سد پر از ماهی بود و طبیعی است که وجود این میزان ماهی در سدی که آب شرب شهر از آن تأمین می‌شود، بر طعم و بوی آب اثر بگذارد.
وی تصریح می‌کند: خانواده ما نمی‌تواند از این آب استفاده کند و مجبور هستیم برای آشامیدن یا از بش قارداش آب تهیه کنیم یا آب معدنی بخریم ولی خانواده‌هایی که امکان تهیه آب از مکانی دیگر یا توان خرید آن را ندارند، به ناچار باید از همین آب که به شدت بوی ماهی می‌دهد، استفاده کنند.
وی ادامه می‌دهد: امیدواریم مشکل فقط مزه و بوی آب باشد و آبی که مصرف می‌کنیم، به لحاظ بهداشتی مشکلی نداشته باشد.
تغییر طعم و بوی آب شرب بجنورد، موضوعی است که تعداد دیگری از شهروندان به آن اشاره و از این وضعیت اظهار نارضایتی می‌کنند.
در این پیوند، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان شمالی می‌گوید: کیفیت آب سد شیرین‌ دره به عوامل مختلفی بستگی دارد و توسط شرکت آب و فاضلاب شهری آزمایش می‌شود و هم اکنون کیفیت این آب در حدود استاندارد قرار دارد و مشکل بهداشتی خاصی ندارد و چنان چه به لحاظ بهداشتی مشکل داشته باشد، در آزمایشگاه بررسی و به کیفیت استاندارد رسانده و دوباره وارد مدار می‌شود.
«علوی» اظهارمی‌کند: کیفیت آب با توجه به وارونگی هوا هر فصل تغییر می‌کند ولی هم اینک ذخیره آب سد شیرین‌دره از ۴۶ میلیون مترمکعب طی همین زمان در سال گذشته به ۳۷ میلیون متر مکعب کاهش یافته و این کاهش میزان آب موجب شده است تراکم ماهی ‌ها در آب سد بیشتر شود و روی طعم و بوی آن اثر بگذارد.
وی با بیان این که برنامه شناسایی، پایش و کنترل ماهی ‌های سد شیرین‌دره در اولویت‌ کاری شرکت آب منطقه‌ای خراسان شمالی قرار دارد، ادامه می‌دهد: پس از برگزاری جلسات و پیگیری ‌هایی که برای رفع این مشکل انجام شد، یک شرکت تخصصی برای شناسایی گونه‌‌ها و احصای ماهی های موجود در این سد مشخص و مقرر شد پس از انجام مراحل تخصصی، برای دریافت پروانه بهره‌ برداری از اداره کل حفاظت محیط زیست استان اقدام شود تا با برداشت ماهی از سد، بتوان طعم و بوی ماهی را که اکنون در آب وجود دارد، از بین برد.
اما مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی معتقد است: وجود ماهی در سد، نمی‌تواند دلیل تغییر طعم و بوی  آب استحصال شده از سد شیرین‌دره باشد ولی با این‌حال برای گرفتن بهانه ‌ها، مشکلی در خصوص صدور پروانه بهره ‌برداری ماهی از سد ندارد.
«مطهری» در این باره می‌گوید: بخشی از مشکل مربوط به تغییر طعم و بوی آب سد شیرین دره به دلیل مشکلات فنی است زیرا این سد از ابتدا برای ذخیره آب آشامیدنی تعبیه نشده  و قرار بود آب مصارف کشاورزی در آن ذخیره شود و بعد تغییر کاربری داد و این موضوع موجب شد مشکلاتی در خود سیستم سد در خصوص آب آشامیدنی به وجود آید که این مشکلات در هیچ‌ یک از سدهایی که ویژه آب آشامیدنی طراحی شده اند، وجود ندارد.
وی اظهارمی‌کند: از طرفی در شرایط طبیعی و با توجه به تغییر فصل و آب و هوا، تغییراتی در جریان آب موجود در سد نیز ایجاد می‌شود؛ به عنوان مثال، در فصل زمستان آب سطحی از آب تحتانی سردتر می‌شود و جریان از کف به سطح، چرخش ایجاد می‌کند و در نتیجه آبی که در کف مخزن وجود دارد، دارای طعم و بو و قسمت بی ‌هوازی است.
وی ادامه می‌دهد: بر اثر وارونگی فصل زمستان، آب سطح به میانه و آب میانه به پایین منتقل و باعث می شود آبی که برداشت می‌شود تحت تأثیر قرار گیرد و مزه آب تغییر کند. البته این موضوع مشکلی در کیفیت آب به وجود نمی‌آورد و فقط طعم و بوی آن را تغییر می‌دهد که با متعادل شدن دوباره هوا، به حالت قبل باز می‌گردد ولی در هر حال تغییر طعم و بوی آب هم ایجاد نارضایتی می‌کند که باید برای برطرف شدن این مشکل چاره ‌اندیشی کرد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی می‌گوید: شرکت آب منطقه‌ای خراسان شمالی به دلیل میزان زیاد ماهی در سد، ادعا می‌کند این طعم و بو به دلیل وجود ماهی و نیز اجساد ماهی‌های مرده در سد است از این رو برای این که مسئله‌ای در این خصوص وجود نداشته باشد آمادگی خود را برای صدور پروانه بهره ‌برداری ماهی از سد شیرین‌دره اعلام کرده‌ایم.
«مطهری» می‌افزاید: با وجود این که معتقدیم مشکل طعم و بوی آب سد شیرین‌دره به دلیل وارونگی هواست، با این حال آمادگی داریم برای دریافت این مجوز از سازمان حفاظت محیط زیست اقدام کنیم تا هم تعداد ماهی‌های سد کاهش یابد و هم بتوانیم گونه‌ های موجود در سد را شناسایی و سلامت ماهی ها را بررسی کنیم و اگر چنان چه این موضوع واقعاً بر تغییر طعم و بوی آب سد تاثیر دارد، بتوانیم برای سال  آینده در این باره تدبیری به شکل مناسب بیندیشیم تا هم جوامع محلی اطراف سد از  آن منتفع شوند و هم مشکل بو و مزه آب برطرف شود.
وی اظهارمی‌کند: قرار است شرکت آب منطقه‌ای خراسان شمالی پس از بررسی‌ های کارشناسی اعلام کند که قصد برداشت چه تعداد ماهی از سد را دارد و به محض اعلام این شرکت، برای دریافت پروانه بهره ‌برداری ماهی از سازمان حفاظت محیط زیست کشور اقدام خواهیم کرد.(خرسان شمالی)