سرپرست فرماندار فاروج گفت: نطام مهندسی کشاورزی این شهرستان کارمند ندارد.
به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، صادق در جلسه شورای اداری شهرستان فاروج که با حضور استاندار خراسان شمالی برگزار شد، با اشاره به اینکه ۶۸ درصد جمعیت این شهرستان روستایی است، افزود: روستاییان این منطقه به شغل کشاورزی و دامپروری مشغول هستند که در حال حاضر دو هزار هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان به زعفران اختصاص یافته است.
وی ادامه داد: تولید ۱۱۰۰ تن گل زعفران حاصل کشت این محصول در فاروج بوده و علاوه بر آن، این شهرستان در تولید کشمش در خراسان شمالی رتبه نخست را دارد.
صادق اظهار کرد: اما مشکل کشاورزان در حوزه نرم افزاری است، بطوریکه نظام مهندسی کشاورزی ایجاد شده تا مردم کمتر اذیت شوند این درحالیست که این زیرساخت در این شهرستان ایجاد شده است اما فاقد کارکند است و کشاورزان مجبور هستند برای دریافت استعلامات و مجوزهای لازم رفت و آمدهای زیادی داشته باشند.
به گفته وی دریافت یک مجوز در این شهرستان برای انجام کارهای کشاورزی گاهی اوقات بیش از شش ماه طول می کشد.
وی در ادامه به جاده روستایی شیرعلی اشاره کرد و توضیح داد: در این روستا و روستاهای اطراف آن جمعت زیادی ساکن هستند که جاده شیر علی حدود ۲۰ سال گذشته زیرسازی شده و هم اکنون در صدد آسفالت آن هستیم.
این مقام مسئول تصریح کرد: این پروژه نیازمند ابنیه سازی زیادی نیست اما برای ساخت و تکمیل آن باید اعتبار اختصاص دهیم.
وی بیان کرد: مسیر روستایی زالک-شیروان نیز ۱۵ کیلومتر است که ساخت و تکمیل آن نیز نیاز به اختصاص کد دارد.
سرپرست فرمانداری فاروج ادامه داد: اورژانس ۱۱۵ باش محله نیز دارای پایگاه و آمبولانس است اما نیرو ندارد.
منبع
“قابل ذکر است که در تاریخ ۱۵ دی ماه ۹۵  مهندس داوود ایزدجو به عنوان مسئول جدید نمایندگی شهرستان فاروج منصوب و ضمنا اقای مهندس عطاران به عنوان مشاور سازمان در امور تشکل های کشاورزی منصوب شدند.”