دستگاه هوشمند بازیافت در مبدأ، محصول واحد فناور پارک علم و فناوری خراسان شمالی در پارک ناوک بجنورد رونمایی شد.

به نقل از روابط عمومی پارک علم و فناوری خراسان شمالی،‌  مهران گرمه‌ای در آیین رونمایی از دستگاه هوشمند بازیافت در مبدأ، اظهار کرد: ارزش حمایت از نوآوری‌ها و کمک به تولید انبوه و تجاری‌سازی آن‌ها در بهره‌مندی عموم مردم و ایجاد ارزش‌افزوده در سطح کشور نمود پیدا می‌کند.

رئیس پارک علم و فناوری خراسان شمالی بابیان اینکه مدیریت پسماند از مصادیق بارز اقتصاد مقاومتی و کاهش نیاز به ذخایر زیرزمینی است خاطرنشان کرد: تولید انبوه و فروش وسیع این محصول فناورانه توجه به محیط‌زیست و بهداشت جوامع را به همراه دارد.

 فرامرزی مدیرعامل شرکت اقتصاد سبز فرامرزی با اعلام اینکه دستگاه هوشمند خود دریافت پسماند خشک باقابلیت واریز وجه پسماند دارای ثبت اختراع می‌باشد گفت: انواع مدل‌های این دستگاه قابلیت استقرار در محیط‌های شهری، روستایی، هتل‌ها، رستوران‌ها، سلف‌های دولتی – نظامی، خانه‌ها و فروشگاه‌ها را دارد و قسمت سخت‌افزاری آن در دو مدل اتومات و نیمه اتومات، شامل درگاه اصلی دریافت زباله‌های خشک در جنس‌های مختلف و آسیاب برای پرک، ذخیره و آماده‌سازی جهت بازیافت است.

فرامرزی در توضیح بخش نرم‌افزاری دستگاه افزود: این بخش شامل تمام برنامه‌های پردازش و شناسایی نوع،‌ جنس، رنگ و تعداد زباله خشک توسط سنسورها و واریز مبلغ زباله خشک به‌کارت هوشمند بازیافت و پرینت نهایی می‌شود.

منبع