.

پمپ لجن کش – نمایشگاه مجازی ایران

پمپ‌ لجن کش به دو صورت شناور و خشک تولید و عرضه می‌شوند. پمپ لجن کش شناور در سیال‌ها به طور کامل غوطه‌ور شده و قطر دهانه خروجی آنها از ۱.۵ اینچ تا ۲۰ اینچ می‌باشد که این پمپ دارای درجه حفاظت IP 68 می‌باشد. لازم به ذکر است که هر پمپ لجن کش شناور به دو صورت ثابت و متحرک نصب شده و قابل استفاده می‌باشد. سیالات از اطراف الکتروموتور عبور می‌کنند که این عامل باعث خنک شدن الکتروموتور، افزایش طول عمر آن و افزایش کارکرد الکتروموتور به دلیل کاهش جریان موتور می‌شود در واقع این عمل راندمان دستگاه را بالا می‌برد.

پمپهای لجن کش خشک طوری طراحی شده‌اند که الکتروموتور آن در خارج از سیال قرار دارد و پمپ در داخل سیال شناور می باشد. در ضمن این دو نوع پمپ از طریق دستگاهی به نام کوپلینگ به هم وصل شده‌اند که در صورت نیاز براحتی می‌توان پمپ لجن کش را از الکتروموتور جدا کرد.

پمپ لجن کش - نمایشگاه مجازی ایران

.

کاربرد پمپ لجن کش:

پمپ لجن کش‌ در خیلی از صنایع مانند صنایع غذایی و دارویی، کشاورزی، ساختمانی، چرم سازی، چوب و کاغذ و… قابل استفاده و پر کاربرد می‌باشد، این دستگاه همچنین برای انتقال فاضلاب‌های هتل‌ها، رستوران‌ها، بیمارستان‌ها و خیلی از مراکز اداری و تفریحی مورد استفاده قرار می‌گیرد. پمپ لجن کش یکی از ارکان اصلی و مهم در ایستگاه‌های پمپاژ فاضلاب خانگی و صنعتی به شمار می‌آید و در این مکان‌ها بسیار پرکاربرد حائز اهمیت می‌باشد و از آن برای پمپاژ آب صاف، دوغاب و مواد ساختمانی رقیق استفاده می‌شود. از سایر کاربردهای پمپ لجن کش می‌توان به این اشاره داشت که از آن برای تخلیه آب استخرها، مخازن، چاه‌های فاضلاب، انواع فاضلاب خام، فاضلاب خاص با الیاف بلند و سیالات حاوی هوا و گاز استفاده می‌شود. در ضمن می‌توان از این دستگاه برای تخلیه پس آبهای باران، پس آبهای صنعتی ،آبیاری باغها، گلخانه‌ها، مزارع پرورش ماهی و میگو، کشتارگاه‌ها و فواره های آب نما استفاده کرد.

شما همراهان و دنبال کنندگان این مطلب می توانید جهت مشاهده و و خرید انواع پمپ لجن کش،از صفحه پمپ لجن کش در وبسایت نمایشگاه مجازی ایران دیدن فرمایید.

.

انواع برندهای پمپ کفکش – نمایشگاه مجازی ایران

مهمترین برندهای پمپ کفکش عبارتند از: پمپ‌های کفکش پدرولو ، پنتاکس، اسپرونی و لوارا ساخت ایتالیا، پمپ‌های کفکش استریم، ویکتوری، ایکار، الکو و دیانا ساخت چین و پمپ‌های کفکش بهاران نوین، فدک، جهان پمپ، آسیا، ورونیکا، اسپرونی ایتالیا، راد، توان تک، آبار پمپ ساخت ایران. در زیر به بررسی به برخی از این برندها پرداخته شده است:

شرکت لوارا از کشور ایتالیا وابسته به گروه صنعتی ITT می‌باشد که یکی از بزرگترین تولیدکنندگان پمپ در جهان می‌باشد که این پمپ‌های تولیدی در مقایسه با سایر محصولات بسیار با کیفیت بوده و از آن‌ها برای تخلیه مخازن خانگی و صنعتی، تخلیه مخازن آب باران و جهت آبیاری مزارع و باغ‌ها استفاده می‌شود.

پمپ کفکش - نمایشگاه مجازی ایران

پمپ کفکش تکفاز استریم ساخت کشور چین یکی دیگر از برندهای تولید پمپ کفکش می‌باشد که در تولید پمپ‌های با کیفیت نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کند. جنس بدنه و پروانه این پمپ از نوع آلومینیوم ، تک‌فاز ، دارای توان ۱ اسب بخار، و دارای میزان آبدهی تا ۵ متر مکعب می‌باشد.

پمپ کفکش توان تک یکی از محصولات شرکت توان تک است که این شرکت یکی از بزرگترین تولیدکنندگان انواع پمپ کفکش در ایران می‌باشد که با تولید انواع محصولات کشاورزی فعالیت خود را از سال ۱۳۶۲ شروع کرده است. از ویژگی‌های بارز پمپ کفکش توان تک می‌توان به قیمت مناسب، راندمان بالا، کیفیت بسیار بالا در حد رقبای اروپا، نصب آسان و … اشاره کرد. این برند پمپ در دو مدل TMR4 و TMR6 ساخته شده است.

.

راهنمای انتخاب پمپ آب خانگی – نمایشگاه مجازی ایران

انتخاب یک پمپ آب خانگی مناسب برای یک ساختمان به پارامترهای زیادی بستگی دارد از جمله می‌توان به تعداد طبقات ساختمان، تعداد واحد آپارتمان‌ها، مساحت واحدها، اندازه و طول لوله‌های آب، نوع سیستم لوله کشی، تعداد سرویس‌های بهداشتی که در هر واحد قرار دارد، وجود داشتن یا نداشتن مخزن آب، محل نصب پمپ آب و… دارد. پس از دانستن میزان فشار و حجم آبی که در ساختمان مورد نیازاست، با مطالعه جداول و منحنی های مشخصه در کاتالوگ‌های پمپ آب خانگی، پمپ مناسب را انتخاب می‌کنیم. اگرچه تنها با محاسبات مهندسی میتوان یک انتخاب دقیق در مورد پمپ آب خانگی داشت ولی می‌توان از روش‌های انتخاب تخمینی که بر اساس تجربه بدست می‌آیند نیز استفاده کرد. برای مثال درساختمان های یک طبقه که حداکثر مساحت آنها ۱۵۰ مترمربع می‌باشد، ازپمپ آب خانگی نیم اسب استفاده می‌شود. برای ساختمان های سه طبقه و شش واحد با داشتن حداکثر مساحت هر واحد ۷۵ متر مربع، پمپ آب خانگی یک اسب بشقابی استفاده میگردد.

پمپ آب خانگی - نمایشگاه مجازی ایران

.

کاربرد‌های پمپ آب خانگی

یکی از مهم ترین ماشین آلاتی که در منازل مورد استفاده قرار می‌گیرد پمپ آب خانگی می‌باشد. از این نوع برای انتقال آب از مخزن آب یا چاه به دیگر مکانهای مورد نیاز برای مثال آشپزخانه، حمام و … استفاده می‌شود. همچنین از آن به منظور تامین آبیاری باغ، چمنزار و دشت با سیستم آبپاشی اتوماتیک نیز استفاده می شود. یک استفاده مهم دیگر از این دستگاه این است که از آن برای پمپاژ آب بارانی که در زیرزمین ساختمان ها جمع شده است استفاده می‌شود. از آنجاییکه جمعیت کثیری از مردم روستاهای سراسر جهان از طریق کشاورزی امرارمعاش می‌کنند، ممکن است هنگام کاشت در مزارع خود در تمام فصول با کمبود آب مواجه شوند. یک پمپ آب با انتقال آب از چاه ‌های آب، مخازن، دریاچه‌ها و نهرها به سمت زمین‌های کشاورزی می‌تواند نقش بسیار مهمی را در جبران کمبود آب ایفا کند. همچنین گاهی اوقات از پمپ‌ها برای پاشیدن و پخش کردن کودهای مایع بر روی محصولات کشاورزی و مزارع استفاده می‌کنند. یکی از مهمترین موضوعات در فعالیت‌های روزانه در صنایع، تامین آب مورد نیاز می‌باشد. این سیستم اطمینان کافی را برای تامین آب مورد نیاز بخش‌های مختلف ایجاد می‌کند، بطوریکه می‌توان با قطعیت گفت پمپ آب قلب هر سیستم تامین آب است. دو عامل مهم برای مقابله با آتش سوزی دارند، آب و آتش نشانان می‌باشند. پمپ آب نقش مهمی در عملکرد آبپاش های آتش نشانی ایفا می‌کند، کهبا اعمال نیرومیتواند آب را از مخزن بیرون کشد.

شما همراهان و دنبال کنندگان این مطلب می توانید جهت مشاهده و و خرید انواع پمپ آب خانگی،از صفحه پمپ آب خانگی در وبسایت نمایشگاه مجازی ایران دیدن فرمایید

.

مزایای بوستر پمپ آبرسانی

شاخص اصلی بوستر پمپ آبرسانی ثابت بودن کامل فشار سیستم است که در بوستر پمپ آبرسانی دور متغیر دیده می شود.

این نوع از بوسترها نیاز به منبع دیافراگمی ندارند زیرا الکتروپمپ ها به شکل آنی روشن و خاموش نشده و ضربه قوچ در شبکه مصرف حذف می شود.

مقدار آب پمپاژ شده توسط پمپ ها با میزان آب مصرفی معادل است. فشار سیستم ثابت بوده و نیاز به ذخیره سازی آب در حد فاصل دو فشار در مقایسه با بوستر پمپ های دور ثابت وجود ندارد.

فضای اشغال موتورخانه بسیار کم بوده و منبع دیافراگمی فضایی اشغال نمی کند ( منبع وجود ندارد)

میزان استهلاک کوپلینگ ها کاهش یافته و قطعات متحرک الکتروپمپ ها دیده نمی شود.

عمر مفید بوسترپمپ های دور متغیر بسیار زیاد است و همینطور اجزای تشکیل دهنده آن در وضعیت استاندارد قرار دارد.

این محصول میزان هزینه سرویس و نگهداری کمتری دارد.

برق مصرفی در آن ۳۰ درصد کمتر از موارد دور ثابت است و این موضوع به دلیل متناسب بودن جریان برق مصرفی با دور الکتروموتور و حذف شدن جریان راه اندازی غیر اصولی است.

بوستر پمپ آبرسانی - نمایشگاه مجازی ایران

برق مصرفی در آن ۳۰ درصد کمتر از موارد دور ثابت است و این موضوع به دلیل متناسب بودن جریان برق مصرفی با دور الکتروموتور و حذف شدن جریان راه اندازی غیر اصولی است.

نمایشگاه مجازی ایران معرفی کننده ی بهترین برندها و شرکت های ارائه دهنده ی بوستر پمپ آبرسانی در ایران به همراه لیست قیمت،مشخصات فنی و نمونه پروژه های انجام شده در این زمینه می باشد.


.

.

.

.