درمان افسردگی پس از زایمان – دکتر مروارید آل یاسین

افسردگی پس از زایمان یک نوع اختلال روانی است و عارضه­ ی شایع در دوران پس از زایمان می­باشد، و اگر بخواهیم آن را تعریف کنیم به نوعی روی دادن همه ی اختلالات روانی پس از زایمان گفته می شود. از شایع ترین علائم افسردگی پس از زایمان می­توان به احساس اندوه و غم و نا امیدی، احساس گناهکار بودن، اختلال در خوابیدن، آسیب رساندن به کودک خود و کم اشتها شدن نام برد. افسردگی پس از زایمان عوارض جدی برای مادر، نوزاد و خانواده به همراه دارد که مهمترین آنها ایجاد تداخل در تطابق میان مادر و کودک و همچنین همسر و خانواده می­باشد. علت اصلی افسردگی پس از زایمان را میتوان به عوامل هورمونی،روانی اجتماعی، عوامل اقتصادی و … تقسیم کرد که جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید صفحه ی درمان افسردگی پس از زایمان در وبسایت دکتر آل یاسین را مطالعه نمایید.طبق مطالعات انجام گرفته، اقداماتی که جهت درمان افسردگی پس از زایمان در نظر گرفته می­شود شامل: دارو درمانی، درمان با الکتروشوک ،روان درمانی است که بسته به اینکه علت آن چیست و شدت افسردگی چه مقدار ارزیابی میشود متغییر است.

درمان افسردگی پس از زایمان - دکتر آل یاسین

راه های درمان اضطراب – دکتر آل یاسین

مردم اغلب چنان به اضطراب عادت کرده اند که از وجود اضطراب در خود بی خبرند. بسیاری از ما به رغم این که عصبی و هیجان زده نمی شویم ، از تأثیرات وعوارض ضعیف کننده و مخّرب اضطراب در امان نیستیم . حتی در صورتی که احساس ناامیدی و اضطراب نکنیم، اضطراب ایجاد شده می تواند شیوه و طرز رفتار ما را با دیگران تغییر دهد ، یا به بدن ما آسیب جدی وارد سازد. عوامل بسیاری سبب بروز اضطراب و استرس می شوند. مثلاً بیماری ، دیر رسیدن به محل کار ، ترافیک و … اما مهمترین عامل طرز برخورد ، نوع نگاه و دیدگاه ما به حوادث و اتفاقاتی است که در محیط زندگی ما در حال رخ دادن است.

راه های درمان اضطراب متعدد است به عنوان مثال ما می توانیم احساسات و عواطف خود را تغییر دهیم. این امر از طریق تغییر در رفتارمان یا تغییر در تفکر و طرز فکرمان امکان پذیر می شود. مثلا انجام دادن مقداری از یک کار می تواند ما را از نگرانی درباره ی آن رها سازد. ایجاد یک برداشت و فهم جدید از یک وضعیت خاص ، از ترس ،اضطراب و استرس ناشی از آن می کاهد.

راه های درمان اضطراب - دکتر آل یاسین

چند نمونه از راه های درمان اضطراب را با هم مرور میکنیم:

۱- همیشه برای کارهای خود برنامه ریزی کنید.

۲- شناخت محدودیت ها و ضعف های خود و قبول آنها

۳-اوقاتی را در زندگی جهت بازی ، تفریح و سرگرمی در نظر داشته باشید

۴-متبت نگر ، سازنده و مفید باشید.

۵- به عقاید دیگران احترام بگذاریذ و گذشت را سر لوجه ی کار خود قرار دهید.

۶- از رقابت های بی دلیل و بی جا پرهیز کنید.

۷-ورزش میتواند تا حدود زیادی در درمان اضطراب مفید واقع شود.

۸-زمانی را برای استراحت در محیطی آرام در نظر بگیرید تا کمک شایانی به درمان اضطراب خود کرده باشید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد راه های درمان اضطراب می توانید به وبسایت دکتر آل یاسین مراجعه نمایید.

آشنایی با روش های شناختی و رفتاری در درمان افسردگی و اضطراب

در دهه اخیر درمان افسردگی و اضطراب به ویژه افسردگی و اضطراب نوجوانی توجه فوق العاده به نقش شناخت درمانی و رفتار درمانی معطوف گشته است . لذا باید توجه داشت به اهمیت فوق العاده و موثر در درمانگری های شناختی و رفتاری در درمان افسردگی و اضطراب به ویژه افسردگی نوجوانان تاکید شده است .

آن چه که مسلم است این است که در درمان افسردگی و اضطراب باید به ویژگی های شخصیتی فرد افسرده توجه خاصی داشت.

روانشناسان در بررسی خود به مقایسه نوجوانان مبتلا به افسردگی و اضطراب و نوجوانان غیر مبتلا پرداخته اند و متوجه شدند که ساختار ذهنی نوجوانان افسرده به گونه ای است که نوع استنباط نوجوانان عادی است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد درمان افسردگی و اضطراب می توانید به وبسایت دکتر آل یاسین مراجعه نمایید همچنین جهت درمان افسردگی و اضطراب خود می توانید به صورت تلفنی و یا حضوری اقدام به مشاوره نمایید.

درمان افسردگی و اضطراب - دکتر آل یاسین

درمان افسردگی مزمن

افسردگی مزمن نوعی اختلال خلق است که بیش از دو هفته پایدار می ماند . نشانه ها می تواند، شامل : احساس بزرگ غم و سوگ، از دست دادن علاقه و خوشحالی در انجام کارهایی که معمولاً برایمان باعث لذت است و احساس گناه و بی ارزشی باشد. افسردگی مزمن می تواند باعث کم خوابی، تغییر اشتها، خستگی شدید و مشکل شدن تمرکز شود. افسردگی مزمن می تواند خطر خودکشی را افزایش دهد.

درمان افسردگی مزمن با استفاده از دارو

داروهای ضدافسردگی جهت درمان افسردگی مزمن موثر هستند و هیچ داروی خاصی بهتر از دیگری نیست. مطالعات نشان می دهد تنها ۲۵ تا ۳۵ درصد بیماران مبتلا به افسردگی مزمن می‌توانند از طریق دارو در زمان کوتاه بهبود یابند.

ممکن است برای بیماران مبتلا به افسردگی مزمن قبل از بهبودی، استفاده طولانی مدت داروهای ضد افسردگی الزامی باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد درمان افسردگی مزمن و روشهای درمانی آن می توانید به وبسایت دکتر آل یاسین مراجعه نمایید.

درمان افسردگی مزمن - دکتر آل یاسین

.

.

.